Často kladené dotazy / doporučení pro výuku AJ

1. Kolik hodint týdně je nutné učit AJ? Mám jednotlivé studenty, kteří mají lekce od 45 minut týdně až 3 hodiny týdně dle potřeby.

Nicméně, moje odpověď je obvykle toto:

45 minut týdně = sotva zachování toho, co už znáte, aniž by jste museli studovat to, co jste se naučili v hodině je tato volba téměř k ničemu

60 minut týdně = zachování toho co již znáte, možná mírné zlepšení s trocha studiem

90 minut týdně = mírné zlepšení na to, co už znáte, mírné zlepšení se studiem po vyučování

120 a více minut týdně = střední až velké zlepšení, studium je bonus a doporučeno pro velké zlepšení znalosti AJ

2. Musím přinést veškeré materiály sebou do vyučovací hodiny? Obvykle ne. Někdy učitel pošle studentovy materiály pro tisk v předstihu. Pera, tužky a papíry jsou k dispozici, ale pokud si chcete přinést vlastní, není problém. Také si sebou můžete donést vlastní notebook k zapisování nových slov, který vám učitel doporučí.

3. Musím koupit nějaké knihy na lekci AJ? Ne. Všechny knihy, které jsou použity, jsou obvykle k dispozici zdarma na internetu.

 

4. Jestli dávám domácí úkoly? Ne, uvědomuju si, že je většina lidí během pracovního týdne velice zaneprázdněna. Mnoho lidí má děti a nejsou schopni k tomu ještě dělat domácí úkoly mimo lekci. Já doporučuji vše prostudovat během vyučovací hodiny a pokud je to možné naučit se nová slovíčka. Je možné dokončit některé práce mimo vyučovací hodinu, pokud to společně v daném časovém rozpětí nestihmeme.

 

5. Jestli je možné vyučovat přes Skype?Ano možné to je, ale já to osobně nedoporučuji, protože technologie není vždy spolehlivá. Face-to-face lekce jsou více "osobní".

 

6. Mohu sebou někoho přivést do mé vlastní soukromé hodiny? Platí se příplatek za další osobu? Jak se uvádí v části "pravidel", možné to je, k dispozici jsou místa až pro 3 osoby, nekuřáky v důsledku omezeného prostoru a schopnost poskytovat dostatek materiálů k výuce, které jsou samozřejmě zdarma. Nicméně, ujistěte se, že jednotlivec, kterého chcete mít sebou na lekci, je na stejné úrovni AJ. V opačném případě, nebude výuka probíhat dle vašich představ a mohla by vést k vaší nespokojenosti.

 

7. Co když potřebuji pouze změnit čas mé hodiny? Možné to samozřejmě je, ale jen tehdy, pokud budu mít čas ve svém diáři a nebudu mít plány se svou rodinou. V tomto případě, nebude hodina účtována dvakrát. Snažím se být co nejvíce flexibilní, ale samozřejmě to není vždy možné. Ujistěte se, že můžete přijít na vaší původní plánovanou hodinu v čas. Obvykle není problém přesunout hodinu na dřívější čas, pokud o to požádáte. Nicméně, ve velmi vzácných případech mohu přijmout lekci, později než v dohodnutém čase. 

 

8. Myslíte si, že by bylo lepší docházet do domácností klientů na soukromé hodiny AJ? V Lounech nechodím do domů klientů, jelikož bych ztratil příliš času (chodím skoro všude pěšky). Moji studenti v Lounech musí přijít ke mně do bytu na výuku. Ve velmi vzácných případech musím cestovat do domácnosti klienta. Nicméně, v Mostě i v Teplicích mám prostory k vyučování.

 

9. Učíte lekce angličtiny i o letních prázdninách? Ano!

 

Text-Still-have-questionsContact-Us-Button